Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Voip telefon

Paylaş

Voip telefon, internet üzerinden telefon aramaları yapılması için kullanılır. Bu telefon çeşidine internetten gelen aramalar ile cevap verilir. Ayrıca karşı tarafa da arama gönderilebilir. Kurulumu basittir ve donanım araçları da basittir. Genel olarak iş yerleri ve ofis gibi yerlerde tercih edilir. Voip telefon, arama bekletme, çoklu kişi ile görüşme sağlama, transfer edebilme gibi çok yönlü fonksiyon özelikleri olan bir telefon çeşididir. İnternet üzerinden konferans yapmak için çok önemlidir. Voip telefonlar bu alanda çok fazla tercih edilir. Fiyatları son derece ekonomiktir. Kolay irtibat kurulmasını sağlar.

Bu telefonların kullanmak için, bazı programlar gerekir. Yani bir yazılım tabanına ihtiyaç vardır. Bu telefonları internet üzerinden kullanabilmek için, arama yapabilmek ya da birinin sizi araması için, bilgisayarın hoparlör ve mikrofonunun olması gerekir. Sadece ülkemizde değil, tüm dünya çapında ihtiyaç duyulan Voip telefon aktif olarak kullanılan iletişim araçlarından biridir. Günümüzde çok fazla ihtiyaç duyulur. Bu telefon teknolojisi, dünyanın her yerinden herkesle görüşmenize imkan sağlar. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey, internet ağı ve bilgisayardır.

Voip Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Voip telefon alırken bazı konulara dikkat etmek gerekir. Bu telefonlar genel olarak, USB ve yazılım tabanlıdır. İhtiyacınız hangi doğrultuda ise ona göre seçim yapılması gerekir. Telefon alırken özellikler konusunda da seçici olmak önemlidir.  Kullanmak isteğiniz taban öncelikli konu olmalıdır. USB özelliği olan Voip telefon aldığınız zaman cihaza yazılımı yüklemek ve bilgisayara takmak gerekir. Yazılım tabanlı olanlar için böyle bir şeye ihtiyaç duyulmaz.  Cep telefonlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Voip Telefon Fiyatları

Voip telefon fiyatları da merak edilen konular arasında yer alır. İnternet üzerinden kurulduğu için, maliyeti düşük olan bir telefondur. Bir taahhüt gerektirmez. Hafıza kartlarına yüklenen yazılımlar sayesinde kolay bir şekilde kullanılır. Ücretler kullanılan dakikalara göre belirlenir. Ayrıca özelikler ve telefon modelleri de fiyatları etkileyen bir unsurdur. Her hangi bir kurulum ücreti gerekmez. Bütçesi çok uygun ve herkese hitap edecek şekilde talebin yoğun olduğu bir telefon modelidir.