Büyüme için Vlanderon'u keşfedin.

Kurumsal değeri artıran önemli iş zorluklarını üstleniyoruz.


Pazarlamanızı güçlendirecek yönetim hizmetlerini keşfedin.

Markanıza her anlamda katkı sağlayacak güçlü yönetim araçlarımız ile bilgili danışmanlık sağlıyoruz.


Prodüksiyon alanında derin uzmanlığa sahip olduğumuz medya servislerimizi keşfedin.

Profesyonel yüksek kaliteli görüntü üretiminde hizmetinizdeyiz.


Dijital Pazarlamanın temelinde yer alan web çözümlerimizi keşfedin.

İşletmenizi dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edecek web çözümleri sunuyoruz.


Ticaretinize katkı sağlayan pazarlama çözümlerimizi keşfedin.

Her sektöre dokunan bir yaklaşım sergiliyoruz.


Bilgiyi sizin için süzüyor ve işletmenize katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

İşletmenize katkı sunabilecek bir bilgiyi paylaşabilmek bizi mutlu ediyor.

Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 
Keşfet Galeri Şimdi Ara Whatsapp

Uzaktan Kimlik Doğrulama

Paylaş

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her şeyi dijital olarak yapmak mümkün hale gelişmiştir. Yalnız bunun güvenilir bir şekilde yapılması çok önemlidir. Çoğu şirkette özellikle de banka gibi alanlarda yeni müşteriler sık sık gelir. Bunların hepsine hızlı ve etkili bir biçimde yeni hesaplar açmak gerekir. Hesap açarken sahtecilik ya da dolandırıcılık yapmak isteyen kişilere karşı da önlem almak, son derece önemlidir. Buna göre doğru işlemler yapmak gerekir. Uzaktan kimlik doğrulama hem riskli hem de çok önemlidir. Müşteriler de kazanım sağlarken, kimlik doğrulama işletmelerinin çok daha dikkatli yapılması gerekir. Tam olarak güvenlik sağlandıktan sonra, müşteri olma süreci de tamamlanır.

Kimlik Doğrulama Nedir?

Kimlik doğrulama, özel bir kişi ya da kamu kurumu tarafından sağlanmış olan kişisel bilgilerin kontrolünü sağlar. Bilgileri doğrulayan süreç oldukça önemlidir. Eğer verilen bilgiler yanlış olursa bir önemi kalmaz. Aksine kötü niyetli kişilerin lehine işleyen bir durum olur. Bu yüzden uzaktan kimlik doğrulama çok dikkat isteyen bir iştir. İlk olarak kişinin kimliği doğrulanır. Müşterinin kimliği tam olarak tanımlandıktan sonra, herhangi bir tehdit olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Bunu garantiye aldıktan sonra, kara para aklama, terör ya rüşvet gibi tehlikeli durumlara karşı önlem alınmış olur. Uzaktan kimlik doğrulama sistemi sanayii, finans, eğitim, ticaret ve daha birçok alanda kullanılır. Günümüzde çok önemlidir.

Uzaktan Kimlik Tespit Sistemi Nasıl Çalışır?

Uzaktan kimlik doğrulama bazı sistemler doğrultusunda yapılır. Ayırt etme özelliği olan bir durumdur. Güvenlik öğeleri bulunur. Fotoğraf ve imza gibi detaylar gerekir. Yapay zekâ teknoloji sayesinde yüz tanıma sistemi kullanılır. Müşterinin kimlik bilgisi ile bu detaylar ile eşleştirilir ve doğruluğu netleşir. Aynı zamanda müşteri temsilcileri, müşteriler ile görüşüldüğü anda kimlik ile ilgili detayları ekran görüntüsü olarak alabilir. Sahte yüz gibi sıkıntılar da oluşabilir. Buna göre tüm tedbirlerin alınması önemlidir. Doğrulama süreci hangi kurum ya da kişi tarafından yapılıyorsa, bilgiler ve kişisel veriler mutlaka korunmalı ve saklanmalıdır. Sorumluluk kurum ya da kişiye aittir.