Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Müşteri Desteği

Paylaş

Müşteri desteği, bir şirketin müşterilerine sunduğu bir dizi hizmettir. Müşteri desteği, müşteri ilişkileri yönetiminin bir parçası olarak da bulunabilir. Müşteri desteği sağlamak için bir yardım masası kullanılabilir. Sonuç olarak, müşteriler farklı kanallardan ulaşabilirler.

Örneğin: E-posta, Telefon veya Canlı sohbet

Müşteri hizmetleri ile müşteri desteği arasındaki fark nedir?

Müşteriler genellikle sizden satın aldıkları ürün/hizmetle ilgili teknik yardım için müşteri desteğine başvururlar. Bu nedenle, müşteri destek temsilcileri, bir müşterinin yaşadığı teknik sorunları çözmeye yardımcı olur. Öte yandan, müşteri hizmetleri, müşterilerin ürünü/hizmeti kullanmalarına ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını anlamalarına yardımcı olmakla ilgilidir, bu da uzun süreli ilişkiler kurmaya yardımcı olur. Böylece en iyi değeri sağlamış olursunuz.

Müşteri desteği neden önemlidir?

Müşteri desteğine sahip olmak önemlidir çünkü sadık bir müşteri tabanı oluşturur. Ancak daha birçok faydası vardır.

İyi bir müşteri desteğine sahip olmanın birkaç avantajı:

  • Daha yüksek satışlar
  • Daha yüksek gelir
  • Müşteri memnuniyeti
  • Müşteri tutma
  • Verimli iş akışı

En etkili müşteri hizmetleri kanalları nelerdir?

Canlı Sohbet

Canlı Sohbet, her müşteri destek yazılımının önemli bir parçasıdır. Müşteri temsilcilerinizin gerçek zamanlı olarak müşterilerle sohbet etmelerini sağlar. Canlı Sohbeti kullananların yalnızca Yeni nesil olduğuna inanılıyor, ancak elbette kullanan başka yaş grupları da mevcuttur.

E-posta

E-postalar, her müşteri desteğinin olağan ve temel parçasıdır. Bazıları bunun uzun bir destek kanalı olabileceğini söyleyebilir. Neden? Çünkü bir sorunu çözmek için daha uzun bir süreçtir. Ancak, e-posta yoluyla erişim dünya çapındadır ve hala iyi kullanılan bir kanaldır.

Telefon

Telefon müşteri desteğinize ulaşmak için tercih edilen yollardan biridir. Teknoloji konusunda bilgisi olmayan veya sadece sohbet etmeyi (insan dokunuşu) tercih eden müşteriler tarafından kullanılır.

Sosyal Medya

Facebook, Instagram veya Twitter, müşterilerin etkileşimde bulunduğu birçok platformdan sadece birkaçıdır. Ayrıca müşteriler buralarda markanız/şirketiniz ile etkileşime girerler. Müşteri sorularını yanıtlamak veya müşterilere sosyal medya aracılığıyla yardımcı olmak, günümüzde müşteri hizmetlerinin çok önemli bir parçasıdır.