Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Çevrimiçi Müşteri Hizmetleri

Paylaş

Çevrimiçi müşteri hizmetleri internet üzerinde bulunan web sitelerde veya eğlence içerikli sitelerde bulunan bir ayrıntıyı ortaya çıkarıyor. Canlı destek bölümünden bağlanıldığında çevrimiçi müşteri hizmetleri bölümü görünür oluyor. Çevrimiçi bir müşteri hizmetleriyle çalışmak, müşterilere istedikleri zaman iletişim kurma ve bir temsilciyle konuşma şansı verir. İnternet sitelerinde bulunan bu özellik sayesinde kişiler anında soracakları soruları müşteri temsilcilerine sorabiliyor. Böylelikle anlık ulaşma imkanı sağlanmış oluyor. Müşteri temsilcisi çevrimiçi olmadığında ise sorular bir süre sonra yanıt bulabiliyor.

Çevrimiçi Müşteri Hizmetleri Ne Demek?

Çevrimiçi müşteri hizmetleri bilgisayar ortamından kullanılan bir müşteri hizmetleri tekniğini oluşturur. Çevrimiçi ortam, müşteri hizmetlerine yazılı olarak ulaşmak için mükemmeldir. Canlı sohbet sırasında bir temsilci ile konuşamamak, yalnızca e-posta iletişimiyle sınırlı olduğunuz anlamına gelir. Bilgisayar veya cep telefonu üzerinden girmiş olduğunuz herhangi bir web sitesinde canlı destek bölümü veya çevrimiçi müşteri hizmetleri bölümü bulunabiliyor. Bu bölüme bağlandığınızda müşteri temsilcisinin çevrimiçi ve müsait olması sizin onunla yazılı olarak görüşme yapabileceğiniz anlamına gelir.
Çevrimiçi müşteri temsilcisi soru ve problemlerinizi yanıtlayan bir yazılı iletişim entegrasyonu sağlıyor. Canlı olarak müşteri temsilcisine telefonla bağlanmak istemeyen kişiler bu ortamdan çevrimiçi müşteri temsilcisine bağlanarak sorularını yazılı olarak sorabiliyor. Bu işlem her türlü web sitesinden yapılabilen bir işlem oluştururken, günümüzde en çok bankalar ve telefon operatörlerinin bu sistemi kullandığı görülüyor. Bazı bahis sitelerinde, satış sitelerinde ve eğlence içerikli web sitelerinde çevrimiçi müşteri temsilcisi içeriğine rastlanabiliyor.

Çevrimiçi Müşteri Hizmetleri Satış Yapıyor Mu?

Çevrimiçi müşteri hizmetleri genel anlamda sorunları çözen bir etkileşim sağlıyor. Bazı firmalar çevrimiçi müşteri temsilcisi üzerinden pazarlama ve satış yöntemleri uyguluyor. Ancak genellikle çevrimiçi müşteri temsilcileri problem çözümüne odaklanmaktadır..
Bazı durumlarda müşteriler, şikayetlerini ve itirazlarını bu etkileşim üzerinden iletiyorlar. Bazı firmaların çevrimiçi müşteri hizmetlerinin robot içeriğiyle cevap vermesi müşterilerin dikkatinden kaçmıyor.