Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Canlı Destek

Paylaş

Canlı destek çoğu internet sitesinde gördüğümüz ufak bir kutucuğu içerir. Son dönemlerde canlı destek yerine destek olarak da butonlar görülüyor. Bu ufak kutucuğa tıklandığında yeni bir ekran açılıyor ve açılan bu kutucukta edinmek istediğiniz bilgilere yönelik sorular çıkıyor. Bu sorular sizin sorularınıza cevap vermediğinde ekrana sorunuzu yazarak cevap alma imkanınız oluyor.

Canlı destek uygulaması sizlerin siteye girdiğinizde müşteri temsilcisine hemen ulaşmanızı sağlıyor. Bu sistem ile anlık iletişim kurmak mümkündür. Bu sistem, web sitelerin ana sayfasında bulunur.  Bazen bu pencerede bir resim yer alabilir. Bu resmin tıklanması ile ileti penceresi açılacaktır.

Canlı Destek Ne İşe Yarar?

Bir işletmenin veya web sitenin mutlaka canlı destek bölümü bulunması gerekir. Müşteriler telefon yöntemiyle sizlere ulaşmak istemediği zaman ya da ulaşamadığı zaman canlı destek bölümüyle anlık olarak iletişim kurmalıdır. Canlı destek olmayan bir web site bu eksikliğe sahiptir. Bu durum web site ve işletmeler için eksi puan oluşturur. Canlı destek programı özel bir programdır.

Kaliteli çalışması son derece önemli olan bu program ile müşteriler şirkete hemen ulaşma imkanı yaşar. Canlı desteğe ulaşan müşteri, programdaki tek bir komut ile müşteri temsilcisiyle etkileşim sağlayabilecektir.

Canlı Destekle Hangi İşleyişler Gerçekleşir?

Canlı destek uygulaması ile müşterilerin sorun ve problemleri çözümlenirken öneri de alınabilir. Bunun yanı sıra canlı destek hattından ikna yeteneğine göre satış ve pazarlama da yapmak mümkün olacaktır. Canlı destek uygulamaları müşterilere güven veren bir sistemi oluşturur. Böylelikle müşteriyi kaçırma gibi bir durum da söz konusu olmayacaktır. Canlı destek uygulamalarında şirketin yetkilisi konumunda bir kişi vardır ve bu bant yayını değildir.
Müşteri bir hizmet satın aldığında bu uygulama sayesinde karşısında bir muhatap bulabilecektir. Bu uygulama ile müşteri şirkete ve şirket yetkililerine çok daha hızlı bir şekilde ulaşacaktır. Böylelikle müşteri sıkıntı, sorun, problemini anında şirkete bildirebildiği gibi aynı zamanda istek ve beklentisini de anında bildirme fırsatı bulur. Bir şirketin canlı destek uygulamasının bulunması şirkete pozitif bir içerik katar.