Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Çağrı Merkezi Komut Dosyası Oluşturma

Paylaş

Çağrı merkezlerinde müşterilerle iletişim kurmak için yazılı ve sözlü iletişim seçenekleri kullanılmaktadır. Son dönemlerde online canlı destek uygulamalarıda sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Bu sistemlerin tamamında kaliteli bir yazılım sayesinde Çağrı merkezi komut dosyası oluşturma işlemi yapılmaktadır.

Müşterinize her gün sabah ulaştığınızda veya müşteriniz size ulaştığında “günaydın” mesajını bu komut dosyası ile iletmeniz mümkün olur. Müşterisi ile uzun süre görüşme yapmak zorunda olan müşteri temsilcileri için son derece önemli olan bu işlem yazılım programının özelliği sayesinde kolay bir şekilde yapılabiliyor. Müşteri temsilcisi sürekli olarak aynı kelimeleri yazmak veya okumak yerine bu komut dosyalarını kullanarak işlemini hızlandırırken aynı zamanda görüşmeleri de kısaltmış oluyor.

Çağrı Merkezi Komut Dosyası Oluşturma Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Çağrı merkezi komut dosyası oluşturma işlemiyle müşteri temsilcilerinin işi bir nebze de olsa rahatlatılmış olur. Bu işlem yazılımın kalitesiyle oluşacak olan bir işlemdir. Müşteri temsilcisinin kullanmış olduğu söz ve yazıların bir komut ile ekrana veya telefon görüşmesine yansıtılmasıdır.

Telefonda söyleyeceğini unutan bir müşteri temsilcisi daha önceden oluşturulmuş olan komut dosyasına bağlanarak müşterisi ile iletişim kurmaya devam edebilir. Bu işlem yazılı görüşmelerde de geçerlidir. Tüm ayrıntıları yazmak yerine komutu uygulayarak müşterisi ile görüşmesini daha kısa hale getirebilir. Çağrı merkezlerinin ve çağrı temsilcisinin işi bu sayede daha hızlı ve kolay hale gelir.

Çağrı Merkezi Komut Dosyasında Ne Yazılı Olur?

Çağrı merkezi komut dosyası oluşturma bir yazılım programı sayesinde meydana getirilir. Müşteri ile iletişim kurmayı kolay hale getiren bu sistem diğer yazılımlar ile entegre hale getirilen bir sistemdir. Müşteri temsilcisinin aktaracağı genel bilgiler veya hitaplar komut dosyası içine aktarılır ve müşteri temsilcisi bu hitapları kullanacağı an komut tuşuna basarak müşteriye görüşme sırasında bilgi verir.

Bu işlemi bilgisayar kullanımındaki otomatik metin öğesine de benzetmek mümkündür. Bu işlemin en önemli avantajı müşteri temsilcisinin işini hızlı ve kolay hale getirmesi, görüşmelerin kısa tutulmasını sağlamasıdır.