Büyüme için Vlanderon'u keşfedin.

Kurumsal değeri artıran önemli iş zorluklarını üstleniyoruz.


Pazarlamanızı güçlendirecek yönetim hizmetlerini keşfedin.

Markanıza her anlamda katkı sağlayacak güçlü yönetim araçlarımız ile bilgili danışmanlık sağlıyoruz.


Prodüksiyon alanında derin uzmanlığa sahip olduğumuz medya servislerimizi keşfedin.

Profesyonel yüksek kaliteli görüntü üretiminde hizmetinizdeyiz.


Dijital Pazarlamanın temelinde yer alan web çözümlerimizi keşfedin.

İşletmenizi dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edecek web çözümleri sunuyoruz.


Ticaretinize katkı sağlayan pazarlama çözümlerimizi keşfedin.

Her sektöre dokunan bir yaklaşım sergiliyoruz.


Bilgiyi sizin için süzüyor ve işletmenize katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

İşletmenize katkı sunabilecek bir bilgiyi paylaşabilmek bizi mutlu ediyor.

Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 
Keşfet Galeri Şimdi Ara Whatsapp

Çağrı Merkezi Araçları

Paylaş

Çağrı merkezleri teknolojinin son raddesini kullanan bir sektörü oluşturuyor. Bu sektörde asıl olan teknoloji telefondur. Bu alanda çağrı merkezi araçları denildiğinde ilk akla gelen araç telefondur. Ciddi bir teknoloji kullanan çağrı merkezlerinde ikinci önemli araç ise insan faktörüdür. Bu teknolojiyi kullanan ve çalışmaya yön vermesi gereken insan faktörü, teknolojiye göre kurallara uyum sağlar. Her teknolojide insan faktörü ikinci planda bulunmasa da çağrı merkezi teknolojisinde ikinci planda olan faktör insandır.

Telefon

Telefonlar internetin altyapısını oluşturan bir faktördür. Bu nedenle çağrı merkezinin düzenli çalışması için gerekli olan çağrı merkezleri araçları alanında öncelikli olarak telefon yer alır. Telefonla müşteriye ulaşmak ve aynı zamanda bu takibi yapabilmek ise çağrı merkezinin kullanmış olduğu teknoloji ile ilgilidir. Ancak telefon objesi genel anlamda kullanılan telefon objesi ile biraz daha farklıdır. Birden fazla telefon hattının bir arada kullanılması çağrı merkezi teknolojisinin çalışma florasını oluşturur.

Kulaklık

Çağrı merkezlerinde insanların yaptığı çalışma iletilerini almaktır. Zaten kullanılan çağrı merkezi yazılım ve teknolojisi çağrı merkezi personelinin bilgisayar bilgisi ile bütünleşerek nasıl bir görüşme yapması alanında her detayı sunacaktır. İnsan faktörüne düşen tek görev görüşmeyi düzenli bir şekilde algılamaktır. Bu durumda çağrı merkezi araçları arasında kulaklık da önemli bir ekipman olarak karşımıza çıkmaktadır. Kulaklıklar gelen çağrıya cevap vermeyi sağlarken son dönemlerde özel teknoloji kullanılan yazılımlarda çağrı merkezi görevlisinin söyleyeceği sözleri kulaklığa bildiren teknolojiler de bulunuyor.

Bilgisayar

Çağrı merkezi ekipmanları içerisinde önemli bir yere sahip olan bir diğer kit parçası da bilgisayarlardır. Çağrı sırasında işlem yapılması gerekmesi durumunda bilgisayar üzerinden işlem yapılarak, bu işlemin yapıldığı görüşme yapılan kişiye bildirilebilmektedir. Bu işlemi yapmak için ise bilgisayara ihtiyaç duyuluyor. Bilgisayarlar sistemin işleyişi ile komutlandırılıyor ve görevlinin yapacağı işlemlerin doğru olmasını sağlıyor.

Mikrofon

Eski yıllarda çağrı merkezlerinde kullanılan tekli mikrofonlar günümüzde yerini kulaklıklı mikrofonlara bıraktı. Ancak halen eski tip mikrofonlarla görüşme yapan çağrı merkezleri de bulunuyor. Bu cihazlar eski bir sistemi oluştursa da yine de kullanım sağlandığı şirketler bulunuyor.