Büyüme için Vlanderon'u keşfedin.

Kurumsal değeri artıran önemli iş zorluklarını üstleniyoruz.


Pazarlamanızı güçlendirecek yönetim hizmetlerini keşfedin.

Markanıza her anlamda katkı sağlayacak güçlü yönetim araçlarımız ile bilgili danışmanlık sağlıyoruz.


Prodüksiyon alanında derin uzmanlığa sahip olduğumuz medya servislerimizi keşfedin.

Profesyonel yüksek kaliteli görüntü üretiminde hizmetinizdeyiz.


Dijital Pazarlamanın temelinde yer alan web çözümlerimizi keşfedin.

İşletmenizi dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edecek web çözümleri sunuyoruz.


Ticaretinize katkı sağlayan pazarlama çözümlerimizi keşfedin.

Her sektöre dokunan bir yaklaşım sergiliyoruz.


Bilgiyi sizin için süzüyor ve işletmenize katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

İşletmenize katkı sunabilecek bir bilgiyi paylaşabilmek bizi mutlu ediyor.

Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

DSLR Kamera nedir?

Paylaş

 

 

DSLR, yerleşik bir aynaya sahip bir dijital kameradır, böylece gördüğünüz görüntü vizöre yansır. Işık, bir mercekten ve bir odaklama ekranından geçererek gözünüze ulaşmak için prizmanın duvarlarından vizörünüze yansır.

Böylece, vizörden lensiniz ile tam olarak ne yaptığınızı görürsünüz. Deklanşöre bastığınızda ayna, yukarı doğru hareket eder ve ışık mercekten dijital sensöre akar.

İlk dijital sensör ticari olarak 1991 yılında üretilmiştir. Bundan önce, filmli kameralar 19. yüzyıldan beri çeşitli şekillerde varlıklarını sürdürüyorlardı. Bas-çek kameraları tipik olarak sabit lenslere sahipken, DSLR fotoğraf makineleri genellikle değiştirilebilir lenslere sahiptirler. 

dslr kamera

DSLR kamera mı yoksa Bas-Çek Kompakt?

Bas-çek kameralar, küçük boyutlara ve hafif olmaları nedeni ile avantaj sağlamaktadır. DSLR kameralar ise değiştirilebilir lensleri ve bir çok makina özellikleri ile avantaj sağlamaktadır.

Görüntüleme sensörleri Kompakt kamera sensörlerine göre çok daha büyük olduğu için bir DSLR kamera kompakt kameralara göre çok çok daha iyidir. Basitçe söylemek gerekirse, sensör ne kadar büyükse görüntü kalitesi o kadar iyi olur. Bir DSLR kameranın hızı, en hızlı kompakt fotoğraf makinesinden çok daha iyidir. Bir kameranın hızı saniyede fps – kare cinsinden ölçülür ve 4 fps üzeri hızlara sahip oldukları için DSLR kameralar ile düzgün aksiyon çekimleri yapma olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Farklı efektler üretmek için DSLR kameranıza flaş ve lenslerinize farklı filtreler gibi ekstra şeyler de ekleyebilirsiniz. Yılda bir kez tatil fotoğrafları çekmekten daha fazlasını yapmak istiyorsanız, DSLR bir kamera düşünebilirsiniz. 

dslr kamera

Daha Çok Megapiksel, Daha mı İyi?

Kamera üreticileri daha büyük megapiksel (MP) sayılarına sahip DSLR kameralar üretmek için bir yarışa giriştiler ve aniden akıllı telefonlarda 18 veya daha fazla MP kameraları ile övünmeye başladılar. Sanki daha fazla MP daha iyi görüntüler anlamına geliyormuş gibi bir algı ortada oluşmuşken, haliyle fotoğrafçılarda aniden kameralarının kaç megapiksele sahip olduğuyla övünmeye başladılar.

Peki ya gerçekten öyle mi? 

Sandığınız kadar değil. Bir görüntüde ne kadar megapiksel varsa o kadar fazla kırpabilirsiniz, çünkü oynayabileceğiniz fazladan MP’leriniz vardır. Ayrıca, daha fazla MP ile bir görüntüyü çok daha büyütebilirsiniz. Ama burada sorulması gereken soru; görüntünüzün ne kadar büyük olmasına ihtiyacınız var? veya kaliteyi kaybetmeden ne kadar küçük bir boyuta kırpmak istiyorsunuz?

Yüksek kalitede 8×10 baskı yapmak için gerçekten sadece 7 MP’nin biraz üzerinde bir MP değeri ihtiyacınızı çözecektir. 21 MP bir kameranız varsa, 8×10’luk keskin bir kesim oluşturabilirsiniz.

Sensör Boyutu ve Görüntü Kalitesi

Genel olarak konuşursak, sensör ne kadar büyükse, görüntü kalitesi o kadar iyi olur. 20 MP’lik tam kare sensörlü büyük bir DSLR, aynı megapiksel sayısına sahip bir akıllı telefon kamerasına göre resim kalitesi açısından çok daha iyi görüntüler üretecektir. Taşımak ve kullanım açısından akıllı telefon veya kompakt fotoğraf makinesi daha uygundur, ancak görüntü kalitesi önemli olduğunda DSLR kamera çözümünüz olur.

Sektörünüzde Fark Yaratın

Büyük ya da küçük her projeye aynı düşünce ve özenle yaklaşıyoruz ve bunu gerçekleştirmek için yolun her adımında sizinle birlikte çalışıyoruz.

Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik eksiksiz bir çözüm paketiyle büyümeyi hızlandırın.Bültenimize kaydolun