Büyüme için Vlanderon'u keşfedin.

Kurumsal değeri artıran önemli iş zorluklarını üstleniyoruz.


Pazarlamanızı güçlendirecek yönetim hizmetlerini keşfedin.

Markanıza her anlamda katkı sağlayacak güçlü yönetim araçlarımız ile bilgili danışmanlık sağlıyoruz.


Prodüksiyon alanında derin uzmanlığa sahip olduğumuz medya servislerimizi keşfedin.

Profesyonel yüksek kaliteli görüntü üretiminde hizmetinizdeyiz.


Dijital Pazarlamanın temelinde yer alan web çözümlerimizi keşfedin.

İşletmenizi dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edecek web çözümleri sunuyoruz.


Ticaretinize katkı sağlayan pazarlama çözümlerimizi keşfedin.

Her sektöre dokunan bir yaklaşım sergiliyoruz.


Bilgiyi sizin için süzüyor ve işletmenize katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

İşletmenize katkı sunabilecek bir bilgiyi paylaşabilmek bizi mutlu ediyor.

Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Müşteri Davranışı, Demografik Veriler ve Sohbet Robotları

Paylaş

 

 

Çevrimiçi alışveriş, kullanıcıların sıkıcı alışveriş görevleri için evlerinin rahatlığını terk etmeden son derece uygun hale getirdi. Bir elektronik ürünün fiyatını en satın almadan önce karşılaştırmak için 5 farklı mağazaya gitmeyi bir düşünün? Bugün aynı şekilde mağazaları fiziksel olarak ziyaret etmek zorunda kalmadan ve her şeyi tek bir tıklamayla tek bir yerde oturarak yapabiliyoruz. 


Kullanıcı satın alma işlemini çevrimiçi olarak nasıl yapar? 

Bugün internette çok fazla veri var ve kullanıcının geçmiş davranışı, demografisi ve tercihleri gibi veriler ile site sahiplerine, kullanıcıların beğeneceği ürünleri kişiselleştirme ve kitle hedeflemesi yoluyla sunmasını son derece kolaylaştırdı. Örneğin, kıyafetlerinizi satın aldığınız bir alışveriş sitesinde oturum açarsanız, web sitesi size dar kotları, daha koyu tonları ve geçmiş satın alma işlemlerinize bağlı olarak birkaç belirli markayı tercih ettiğinizi artık rahatlıkla bilebilir. 

Bir sonraki oturum açışınızda, bu tercihlerinize göre kıyafetler gösterir ve bu seçeneklere göz atmanız ve seçiminizi yapmanız çok kolay olur. Böylece tüm günü, alakasız kıyafet seçeneklerine göz atarak geçirmeniz gerekmez.

Demografik durumu düşünün. Genç bir kullanıcı olarak, normalde yukarıdaki örnekte olduğu gibi kot giymeyi tercih ediyorsanız ama size etnik kıyafetler için seçenekler gösteriliyorsa, bu sizin için hoş bir deneyim olmayacaktır. Zamanı değerli olan her kullanıcı gibi sizde sizinle alakalı seçenekleri görmek istersiniz. 

Web sitesinde iletişim kurabileceğiniz ve niyetinizi iletebileceğiniz biri olsaydı ne olurdu? Ya o kişiye tam olarak ne aradığını ve zamandan tasarruf etmesini söyleseydiniz? 

Segment araştırması, alıcıların% 49’unun kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi aldıktan sonra dürtü satın alımları yaptığını göstermiştir. Kullanıcıya kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlamak için, bir işletme sahibi olarak, kullanıcılarla sohbet edebilmeniz, gereksinimlerini anlayabilmeniz ve onlara yardımcı olabilmeniz gerekir. 

Bir yapay zeka konuşması bunu mükemmel olarak yapar ve kullanıcılarınızla sizin adınıza iletişim kurar.

Bir sohbet botu amaçları belirleyerek kullanıcılara yardımcı olur ve onları mümkün olan en az adımda doğru süreçlere yönlendirir, bu kullanıcılar için zamandan tasarruf ettirir ve aynı zamanda bu deneyim açısından kullanıcıyı tatmin eder. Yatırımcılara göre, sohbet botları yanıt süresini artırarak ve rutin olarak sorulan soruların yaklaşık %80’ini cevaplayarak müşteri destek maliyetlerinin %30’undan tasarruf edilmesine yardımcı oluyor. 

Davranışsal veriler, demografik veriler, tarihsel satın alma ile, bir kişinin ne satın almak istediğini veya hangi hizmetlere ihtiyacı olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bu sayede sohbet robotları, müşteriyi elde tutmanız ve satışta uzun bir yol kat etmenize fırsat yaratır.

Sektörünüzde Fark Yaratın

Büyük ya da küçük her projeye aynı düşünce ve özenle yaklaşıyoruz ve bunu gerçekleştirmek için yolun her adımında sizinle birlikte çalışıyoruz.

Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik eksiksiz bir çözüm paketiyle büyümeyi hızlandırın.Bültenimize kaydolun