Büyüme için Vlanderon'u keşfedin.

Kurumsal değeri artıran önemli iş zorluklarını üstleniyoruz.


Pazarlamanızı güçlendirecek yönetim hizmetlerini keşfedin.

Markanıza her anlamda katkı sağlayacak güçlü yönetim araçlarımız ile bilgili danışmanlık sağlıyoruz.


Prodüksiyon alanında derin uzmanlığa sahip olduğumuz medya servislerimizi keşfedin.

Profesyonel yüksek kaliteli görüntü üretiminde hizmetinizdeyiz.


Dijital Pazarlamanın temelinde yer alan web çözümlerimizi keşfedin.

İşletmenizi dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edecek web çözümleri sunuyoruz.


Ticaretinize katkı sağlayan pazarlama çözümlerimizi keşfedin.

Her sektöre dokunan bir yaklaşım sergiliyoruz.


Bilgiyi sizin için süzüyor ve işletmenize katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

İşletmenize katkı sunabilecek bir bilgiyi paylaşabilmek bizi mutlu ediyor.

Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Video Altyazıları Daha Fazla Kullanıcı Çekmeye ve Etkileşime Nasıl Yardımcı Olur?

Paylaş

 

 

Altyazılar , tüm videografların vazgeçilmez bir aracıdır. İster televizyon ağları için içerik üreten bir endüstri uzmanı olun, ister küçük ölçekli bir başlangıç kampanyası için bir video oluşturmak isteyen yeni bir işletme olun, herkes size çıktılarınızın altyazı ile gelmesinin hayati önem taşıdığını söyleyecektir.

Ama altyazı neden bu kadar önemli?

Altyazıları dahil etmek, içeriğinizin tüm kitleler için mümkün olduğunca erişilebilir olmasını sağlamanın tek yoludur. Dünya çapında sağır olan yaklaşık 360 milyon insan ve içeriğinizi anlamak için mücadele edebilecek ana dili farklı olan milyarlarca insan var.

Ayrıca, İçerik işlerinizde başlık ve alt yazı kullanarak ses olmadan video izleyen insanlar giderek artan sayıda, potansiyel olarak büyük bir izleyici sesi kapatarak altyazıyı okuyarak video izlemektedir.

Videolarınıza altyazı eklemenin faydaları

Tabii ki, altyazılar videoların anlaşılmasını kolaylaştırır, ancak altyazı eklemenin faydaları bunun çok ötesine geçer! Katılım ölçümlerini artırmaktan SEO’YU optimize etmeye ve videoları engelli kişiler için daha kolay anlamaya kadar, video altyazıları markanızın değerini artırmada muazzam bir güce sahiptir.

Her şeyden önce, videolarınıza altyazı eklemek, yönetim kurulunda etkileşim ölçümlerini artırmaya yardımcı olur. İşte beklenmedik istatistiklerden birkaçı

  • Facebook, videonuza altyazı eklemenin görüntüleme süresini yüzde 12 artırabileceğini söylüyor.
  • Discovery Digital Networks bir deney yaptı ve altyazılı videoların ortalama yüzde 7’den fazla görüntülemeye sahip olduğunu buldu.
  • Yakın zamanda yapılan bir çalışmada, altyazılı videolarda, altyazılı yayınlanmamış videolara kıyasla %40 artış görüldü.
  • Aynı çalışmada, izleyicilerin videoların altyazıları mevcut olduğunda sonuna kadar videoyu izleme olasılığının yüzde 80 daha yüksek olduğunu buldu.
  • Ayrıca Facebook’ta, videoların yüzde 85’i sessiz modda izlenmektedir.

Videolarınız cesur ve parlak olmalıdır (özellikle sosyal medyada), insanların ne kadar hızlı ilerlediği göz önüne alındığında, bazen parlak görseller benzer video içeriğiyle dolu bir akışta öne çıkmak için yeterli değildir. Ancak videonuz izleyiciyle rezonansa giren kelimeler içeriyorsa ve bu kelimeler hemen görülebilecek ve tanınacak kadar büyükse, videonuzun bir etkiye sahip olma şansı çok daha yüksektir.

Bir videoya altyazıları nasıl eklersiniz?

İki farklı yol vardır: Kendiniz veya çevrimiçi bir transkripsiyon şirketi ile çalışmakBir videoya altyazı eklemek için en iyi yolu bulmak için, birkaç önemli şey hakkında düşünmeniz gerekenler:

Bir videoda ne kadar zaman harcayabilirsiniz?

  • Bütçe. Bir şirket işe almak çok pahalı olacak mı?
  • Doğruluk. Kendiniz yapıyorsanız veya bir kişinin yazdığı altyazılar yerine yazılım kullanıyorsanız, dosyaları bir kereden fazla gözden geçirmeniz gerekecek mi?
  • Ayrıca, kendiniz yapmaya karar verirseniz, hangi yöntemi kullanacaksınız? YouTube’un hizmeti, videolar için otomatik olarak altyazı oluşturur, böylece kendi altyazılarınızı yazmak için duraklamanıza gerek kalmadan altyazıları açabilir ve izleyebilirsiniz.

Alternatif olarak, transkript konusunda uzmanlaşmış bir şirketle çalışabilir ve videonuz için altyazıları kolayca oluşturabilirsiniz.

Sektörünüzde Fark Yaratın

Büyük ya da küçük her projeye aynı düşünce ve özenle yaklaşıyoruz ve bunu gerçekleştirmek için yolun her adımında sizinle birlikte çalışıyoruz.

Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik eksiksiz bir çözüm paketiyle büyümeyi hızlandırın.Bültenimize kaydolun