Büyüme için Vlanderon'u keşfedin.

Kurumsal değeri artıran önemli iş zorluklarını üstleniyoruz.


Pazarlamanızı güçlendirecek yönetim hizmetlerini keşfedin.

Markanıza her anlamda katkı sağlayacak güçlü yönetim araçlarımız ile bilgili danışmanlık sağlıyoruz.


Prodüksiyon alanında derin uzmanlığa sahip olduğumuz medya servislerimizi keşfedin.

Profesyonel yüksek kaliteli görüntü üretiminde hizmetinizdeyiz.


Dijital Pazarlamanın temelinde yer alan web çözümlerimizi keşfedin.

İşletmenizi dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edecek web çözümleri sunuyoruz.


Ticaretinize katkı sağlayan pazarlama çözümlerimizi keşfedin.

Her sektöre dokunan bir yaklaşım sergiliyoruz.


Bilgiyi sizin için süzüyor ve işletmenize katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

İşletmenize katkı sunabilecek bir bilgiyi paylaşabilmek bizi mutlu ediyor.

Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Şirket İçi Kurumsal İletişim Videosu

Paylaş

 

 

Şirket İçi Kurumsal İletişim Videosu Nasıl ve Neden Yapılır?
Video; organizasyon çapında iletişim, eğitim, işbirliği ve bilgi paylaşımı için güçlü bir araçtır. Kurumsal iletişiminizde kurumsal video kullanmak, çalışanlarınıza, ortaklarınıza, yatırımcılarınıza, müşterilerinize ve diğer paydaş gruplarına ulaşmak için son derece kişiselleştirilmiş bir yoldur. CEO duyurularından İş Sağlığı ve güvenliği eğitimine ve Halkla İlişkiler faaliyetlerine kadar, video şirketinizin markasını, misyonunu, değerlerini, çalışan bağlarını güçlendirecek ve şirketin imajını ve çalışanlarla ve diğer paydaş gruplarıyla ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Dahili iletişim için video kullanmanın faydaları

COVİD-19 pandemisi sırasında gördüğümüz gibi, iletişim kurmak için video kullanma yeteneği normalleşti ve birçok işyerinde bunun kullanılması zaten bekleniyordu. İnsanlar uzaktan çalışırken iş arkadaşları ile toplantılar veya hatta bire bir görüşmeler yapmak için video konferans yazılımı kullanırlar. Web seminerleri, bu süre zarfında eğitim ve öğretimin en yaygın yollarından biri haline gelmiştir.

Dahili iletişim için videonun avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Büyük miktarda bilgiyi, onu görüntüleyen kişiden çok fazla çaba gerektirmeyen bir şekilde gönderme yeteneği.
  • Zaman tasarrufu; Çünkü bir videoda bir şey söylemek, onu yazmaktan daha hızlı olabilir. Ayrıca, insanlar videoyu okumaktan daha hızlı görüntüleyebilirler.
  • Video, insanların anlaması için daha kolaydır ve e-postalardaki yazılı bilgileri atlamayı da engellemiş olur. İnsanların %80’i videoları izlerler ancak %20’si sayfadaki metinleri okurlar
  • Video daha kişiselleştirilmiş hissettirir ve genelde insanlar buna olumlu tepki verir.
  • Alıcı bir şeyi kontrol etmek istiyorsa daha sonra tekrar izleyebilir.
  • Video, Cep telefonları ve tabletler de dahil olmak üzere çoğu cihazda kullanılabilir, bu da insanların hemen hemen her yerde videoya erişebileceği anlamına gelir.
  • Video, hikayeleri anlatmak için daha iyi bir ortamdır ve duyguları daha iyi iletmenize yardımcı olabilir.

Farklı türde dahili iletişim videoları yapmak

1. CEO’DAN mesajlar

CEO’ nuzu daha görünür hale getirmek, işletmenizde güven oluşturmanıza ve bir iletişim kültürü oluşturmanıza yardımcı olabilir. Çalışanlarınıza düzenli bir güncelleme oluşturmak için videoyu kullanın, böylece şirketin genel olarak nasıl ilerlediğini bilirler. Kısa bir video uyarısı bunu yapmak için harika bir yoldur. Ya bir röportaj şeklini alabilir ya da CEO sadece kameraya hitap edebilir.

2. Önemli kurumsal değişikliklerin duyurulması

Herkesin bilmesi gereken yeni girişimleriniz olduğunda; video, ne olduğunu ve neden bu kadar önemli olduğunu anlatmanıza ve özetlemenize yardımcı olabilir. Politika değişikliklerini, yeni projeleri, birleşme ve devralmaları, yeni yasal gereklilikleri, dış pazarlama ve promosyonları, yeni ürünleri ve daha fazlası…

3. Eğitim ve öğretim

Çalışanlar için kurumsal bir video eğitim seti oluşturmak, paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Zamandan ve emekten tasarruf ederken daha fazlasını öğrenecek ve akıllarında tutacaklar.

4. Olayların canlı akışı

Bazı iş etkinlikleri canlı olarak yayınlanabilir, böylece dünyanın her yerinden insanlar kendilerini etkinlikteymiş gibi hissedebilirler. Hatta videoyu daha sonra kullanıma sunabilir ve canlı olarak yayınlayabilirsiniz.

Video iletişimleri bu günlerde giderek daha popüler hale geliyor, bu nedenle oluşturduğunuz videoların kısa, anlaşılır, heyecan verici ve alakalı olduğundan emin olun.

Sektörünüzde Fark Yaratın

Büyük ya da küçük her projeye aynı düşünce ve özenle yaklaşıyoruz ve bunu gerçekleştirmek için yolun her adımında sizinle birlikte çalışıyoruz.

Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik eksiksiz bir çözüm paketiyle büyümeyi hızlandırın.Bültenimize kaydolun