Büyüme için Vlanderon'u keşfedin.

Kurumsal değeri artıran önemli iş zorluklarını üstleniyoruz.


Pazarlamanızı güçlendirecek yönetim hizmetlerini keşfedin.

Markanıza her anlamda katkı sağlayacak güçlü yönetim araçlarımız ile bilgili danışmanlık sağlıyoruz.


Prodüksiyon alanında derin uzmanlığa sahip olduğumuz medya servislerimizi keşfedin.

Profesyonel yüksek kaliteli görüntü üretiminde hizmetinizdeyiz.


Dijital Pazarlamanın temelinde yer alan web çözümlerimizi keşfedin.

İşletmenizi dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edecek web çözümleri sunuyoruz.


Ticaretinize katkı sağlayan pazarlama çözümlerimizi keşfedin.

Her sektöre dokunan bir yaklaşım sergiliyoruz.


Bilgiyi sizin için süzüyor ve işletmenize katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

İşletmenize katkı sunabilecek bir bilgiyi paylaşabilmek bizi mutlu ediyor.

Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Müşterilerinizi Etkilemek için 7 Bülten Fikri

Paylaş

 

 

Bültenler, hedef kitlenizle temas kurmanın ve onlarla güçlü bir ilişki kurmanın harika bir yoludur. Önemli bir iletişim aracıdır ve müşterileri veya ziyaretçileri şirketinizin neler yaptığı konusunda bilgilendirir.

E-posta pazarlamasının yükselişi ile haber bültenleri pazarlamacılar arasında çok popüler hale geldi. Size okuyucularınızla etkileşim kurma, mevcut içeriğinizi daha iyi sergileme ve gerektiğinde geri bildirim isteme şansı verir.

B2B şirketlerinin %83’ünün içerik pazarlama programlarının bir parçası olarak e-posta haber bültenlerini kullanması şaşırtıcı değildir ve B2B pazarlamacılarının %40’ı bu haber bültenlerinin içerik pazarlama başarıları için kritik öneme sahip olduğunu söylüyor.

Ancak içeriği oluşturmak için oturduğunuzda, bülteninize tam olarak ne eklemelisiniz?Bu gönderide, stratejinize hemen uygulayabileceğiniz haber bülteni fikirlerinden bahsedeceğiz. Ama önce haber bültenlerinin neden bu kadar popüler olduğunu anlayalım.

Bültenlerin faydaları

Bültenler, müşterilerinizle iletişim halinde kalmanın harika bir yoludur. Yeni ürünler ve hizmetler hakkında konuşmanın veya şirketinizin en son projelerini tartışmanın rahat ve doğal bir yoludur. Size onlara rehberlik etme ve yapmalarını istediğiniz eyleme yönlendirme şansı verirler.

E-posta bülteniniz, ilginç ve heyecan verici içerik yoluyla değer sağlamanın harika bir yoludur. Haber bültenleri kaliteli içerikle geldiğinde, abonelerin etkileşimde kalmaları ve dolayısıyla sizinle bağlantı kurmaları olasıdır.

Müşterilerle ilişkiler kurmak önemlidir, çünkü tanıdıkları ve güvendikleri markalardan satın alma olasılıkları daha yüksektir. Bir marka haber bültenleri aracılığıyla katma değer sunarak bu süreci kısaltabilir.

E-posta haber bültenleri göndermeye başlamak veya halihazırda sahip olduklarınızı yenilemek istediğinize karar verdiyseniz, okumaya devam edin. Bülteninizin başarısız olmasını istemezsiniz; takipçileriniz için ilgi çekici olmayan düşük kaliteli içerik oluşturmak, onların kanallarınızdan ayrılmalarını sağlamanın en hızlı yoludur.

Bülten fikirleri

Bülten Fikri 1: Blogunuzu tanıtın

Bir blogunuz varsa, en son makalenizi okuyucularınıza göndermek iyi bir fikirdir. Hatta birden fazla gönderebilirsiniz – neden bu kadar çok zaman harcadığınız bir gönderiyi daha fazla insanın okumasını istemiyorsunuz?

Bir resim ve kısa bir pasajla birlikte blogunuza bir bağlantı ile gönderebilirsiniz. Bunun harika bir örneği, okuyucularına blog yazısı önerileriyle kişiselleştirilmiş bir e-posta gönderen Medium’dur.

Haber Bülteni Fikri 2: Haberleri tanıtma

Aylık bir haber bülteni göndererek, hedef kitlenizi şirketinizin hangi dönüm noktalarından geçtiğine dair haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Şirket haberleri dışında sektör haberleri için de kullanabilirsiniz. Sektörünüzde büyük bir şey mi oldu yada küçük ama ilginç bir şey? Bir bültende bunu paylaşarak takipçilerinize iletebilirsiniz.

Bülten Fikri 3: Yeni ürünler veya güncellemeler başlatın

Bülteniniz, yeni ürün veya hizmetleri duyurmak için en iyi kanaldır.

Listenize abone olan kişilerin söyleyeceklerinizle zaten ilgilendiğini varsaymak güvenlidir. Sizden zaten satın almış veya satın almak istiyor olabilirler – bu da onları yeni ürününüzü öne çıkarmak için ideal hedef kitle haline getirir.

Bülten Fikri 4: Kitlenizi eğitin

Kitlenizi eğitmek her zaman iyi bir fikirdir; Bunu nasıl yapacağınız, sunduğunuz ürüne ve hedef kullanıcının dönüşüm hunisinde nerede olduğuna bağlı olacaktır.

Müşteri kazanmak için, onları satış hunisinde yönlendirmek ve onları satın almaya itmek için bir bültenden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, izleyicileriyle iletişim halinde olmanın harika bir yoludur.

Bazı ürün ve hizmetler daha az bilinir, bu nedenle pazarlamacıların kitlelerini eğitmeye önem vermesi gerekir.

Bülten fikri 5: Geri bildirim isteyin

Müşteri geri bildirimi, karar vermenize rehberlik etmesi için çok önemlidir ve bu geri dönüşler ile ürün yada hizmetinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Geri bildirim, müşteri memnuniyetini ölçmek için de çok önemlidir.

Hedef kitlenizden geri bildirim istemek, onları önemsediğinizi göstermenin ve sürecinizdeki olası sorunları belirlemenin harika bir yolu olabilir. Müşteriler genellikle gözden kaçırdığınız bir şeye dikkat çekebilecek ve bunu bir kazan-kazan durumu haline getirecektir.

Bir harekete geçirici mesaj ile onları anketinize yönlendiren bir e-posta gönderebilirsiniz.

‘‘Müşteri hizmetleri bülteni’’ göndermek için en iyi zaman, müşterinin satın alma veya bir hizmeti kullanma gibi bir işlemi tamamlamasından hemen sonradır.

Bülten fikri 6: Farklı günleri kutlayın

Bu haber bültenlerini kendiniz almış olmalısınız – kulağa bariz bir fikir gibi geliyor ama pek çok şirket bundan faydalanmıyor. Bu fikir, tatillerden müşterilerin doğum günlerine veya yıldönümlerine kadar her şey için olabilir.

Ayrıca, kullanıcıların web sitenize ilk kaydolma yıldönümlerini özel tekliflerle kutlamayı da seçebilirsiniz. Bunun gibi bir şey, hedef kitlenizle daha iyi ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir.

Bahar veya yaz başlangıcı gibi daha az belirgin bir durum da olabilir – seyahat şirketleri veya havayolları gibi bazı şirketler için – yaz, abonelerle iletişim kurmak için harika bir fırsat olabilir.

Bülten fikri 7: Bir video bülteni gönderin

E-posta pazarlaması oldukça rekabetçidir ve e-posta tasarımınızı rekabetten farklı kılmak önemlidir.

Görsel olarak ilgi çekici video e-posta pazarlamasının, genel mesajlarla karşılaştırıldığında, kitlenizde yankı uyandırması daha olasıdır. Bir e-posta konu satırına basitçe “video” kelimesini ekleyerek açılma oranınızı artırabilirsiniz. İnsanlar videoları bu kadar çok seviyor! Etkili bir şekilde planlanır ve yönetilirse, video e-posta pazarlaması, büyüyen İnternet kitlesine ulaşmak için güçlü bir araç olabilir. Kayıda başlamadan önce, videonuzun haber bültenlerinizde kimlere gideceğini ve bu videonun asıl amacının ne olduğunu düşünmelisiniz. CEO’nuzdan bir tanıtım videosu ekliyorsanız, alıcıların gördüğü ilk bilgi bu olmalıdır.

Videoların en güzel yanı, onları müşteri yolculuğunun tüm aşamalarında kullanabilmenizdir. Abonelerinizi ürünleriniz hakkında eğitmek, onları özel bir promosyon veya hediye ile ödüllendirmek veya satın aldıkları için teşekkür etmek için kullanabilirsiniz.

Bülteninize başlarken

Başlamadan önce şunları aklınızda bulundurun:

  • Bir e-posta bültenine ihtiyacınız olup olmadığını öğrenin
  • Ne tür bir haber bülteni göndermek istediğinizi değerlendirin
  • Abone ol sayfanızda beklentileri belirleyin
  • Yaratıcı konu satırlarını düşünün
  • Bülten içeriğini %90 eğitici ve %10 promosyon olacak şekilde dengeleyin
  • Bir ana harekete geçirici mesaj belirleyin
  • Tasarımı ve içeriği minimal düzeyde tutun
  • Görsellerin alt metni olduğundan emin olun
  • İnsanların abonelikten çıkmalarını kolaylaştırın (bunu daha fazla markanın takip etmesini diliyoruz)
  • A/B testi yapın.

Ayrıca, tutarlı bir program yaratmakta önemlidir. Hedef kitlenizin sizden ne zaman haber bülteni almayı bekleyebileceklerini bildiğinden emin olun. Bu şekilde beklenti oluşturacaksınız ve onların haftalık veya günlük rutinlerinin bir parçası olabilirsiniz.

Sektörünüzde Fark Yaratın

Büyük ya da küçük her projeye aynı düşünce ve özenle yaklaşıyoruz ve bunu gerçekleştirmek için yolun her adımında sizinle birlikte çalışıyoruz.

Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik eksiksiz bir çözüm paketiyle büyümeyi hızlandırın.Bültenimize kaydolun