Büyüme için Vlanderon'u keşfedin.

Kurumsal değeri artıran önemli iş zorluklarını üstleniyoruz.


Pazarlamanızı güçlendirecek yönetim hizmetlerini keşfedin.

Markanıza her anlamda katkı sağlayacak güçlü yönetim araçlarımız ile bilgili danışmanlık sağlıyoruz.


Prodüksiyon alanında derin uzmanlığa sahip olduğumuz medya servislerimizi keşfedin.

Profesyonel yüksek kaliteli görüntü üretiminde hizmetinizdeyiz.


Dijital Pazarlamanın temelinde yer alan web çözümlerimizi keşfedin.

İşletmenizi dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edecek web çözümleri sunuyoruz.


Ticaretinize katkı sağlayan pazarlama çözümlerimizi keşfedin.

Her sektöre dokunan bir yaklaşım sergiliyoruz.


Bilgiyi sizin için süzüyor ve işletmenize katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

İşletmenize katkı sunabilecek bir bilgiyi paylaşabilmek bizi mutlu ediyor.

Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

İyi Bir Pazarlama Ajansı Nasıl Bulunur?

Paylaş

 

 

İşletmenizi online pazarlamanın birçok yolu vardır. Sosyal medya, işletmeler için uzun zamandır bir pazarlama platformu olmuştur. Şirketlerin ve markaların hedef kitleleriyle kişisel ve anlamlı bir şekilde bağlantı kurmaları için mükemmel bir yol sağlar.

Öte yandan arama motoru optimizasyonu (SEO), Google’da sıralanmanıza yardımcı olan en önemli pazarlama stratejilerinden biridir. Bu strateji, web sitenizin veya blogunuzun çevrimiçi olarak keşfedilmesi söz konusu olduğunda yararlıdır.

Sosyal medya onlarca yıldır var ancak son yıllarda işletmelerin müşterilerini hedeflemesini zorlaştıran yeni sosyal platformlar ortaya çıktı. Arama motoru optimizasyonu da geçmişte olduğu kadar kolay değildir ve pazarlamacılar veya içerik yazarları tarafından manuel olarak yapıldığında oldukça zaman alabilir.

Dijital pazarlama ajansları bu sorunu sizin için çözebilir. Buda sizin kendi işinizin gelişimine daha fazla vakit kazandıracaktır. Ancak, en iyi dijital pazarlama ajansını seçmek küçük bir görev değildir.

Birlikte çalışabileceğiniz on binlerce dijital ajans var. Peki bir işletme sahibi nasıl karar verir?

Dikkate alınması gereken bazı kriterler.

Neden Bir Ajansla Çalışıyorsunuz?

Ajanslar, birçok şirket tarafından deneyim ve becerilerinden yararlanmak için kullanılır. Sektörü daha iyi tanırlar ve müşterileri için daha fazla değer sağlayabilirler.

Her gün yeni pazarlama taktikleri ortaya çıktığı için, yoğun girişimcilerin en son trendlerle güncel kalması, farklı platformları kullanmanın en iyi yollarını bulması ve dijital pazarlamanın her alanında usta olması zor olabilir.

Ajanslar, ihtiyacınız olanı yapacak beceri ve bilgiye sahiptir. Pazarlama stratejinizin daha teknik yönlerini yönetmek için bir uzman ekibi işe almak,ve eğitmek ,doğru kişiyi bulmaya çalışmak için haftalar veya aylar harcamak yerine, bir ajans ile çalışmak size daha fazla vakit kazandırır.

Pazarlama Ajansları Ne Yapar?

Pazarlama ajansları, reklam oluşturmaktan yeni web siteleri tasarlamaya kadar çok çeşitli görevleri üstlenir. Şirketlere ve kuruluşlara pazarlama stratejileri konusunda yardımcı olurlar ve rekabete karşı mücadele ederler.

Pazarlama ajansları, herhangi bir şirketin pazarlama stratejisinin bel kemiğidir. Şirketlerin başarılı olmasına yardımcı olabilecek çok çeşitli ürünler, hizmetler ve uzmanlık sağlayabilirler. Pazarlama ajansları, farklı becerilere sahip çalışanlara ihtiyaç duyar. Bazı pazarlamacılar içerik pazarlama stratejileri geliştirmekten sorumluyken, diğerleri hizmet ettikleri müşteriler için müşteri hizmeti sağlar.

Şirketinizin pazarlama gereksinimleri nelerdir?

Bir şirketin pazarlama gereksinimi, endüstri, iş hedefleri ve hedef kitle gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

Pazarlama gereksinimleri, herhangi bir şirketin büyüme stratejisinin hayati bir parçasıdır. Bu nedenle pazar araştırması, mesajlaşma stratejileri ve dönüşüm optimizasyonu gibi birincil faaliyetlere odaklanırlar.

Başarılı bir pazarlama planı geliştirmenin ilk adımı, hedef kitlenizin ihtiyaçlarını belirlemek ve bunlara göre hedeflerinizi belirlemektir.

Pazarlama hedefleriniz nelerdir?

Pazarlama Hedefleri, pazarlama faaliyetinin arkasındaki hedeflerdir. Örneğin, marka bilinirliğini artırmak için bir hedefiniz olabilir.

En yaygın pazarlama hedeflerinden bazıları trafik çekmek, dönüşüm oranlarını artırmak, yeni müşteriler kazanmak veya kaybedilen müşterileri geri getirmektir.

Bir pazarlama planı olmadan işinizi büyütmeyi bekleyemezsiniz. Üç özel pazarlama hedefi türü vardır:*

 • Marka bilinirliği: Şirketinizin adı ve müşterilerine sağladığı faydalar hakkında farkındalık yaratmak*
 • Marka farklılaştırma: Özel ürünler veya hizmetler gibi şirketiniz için benzersiz bir imaj yaratma süreci*
 • Doğrudan Pazarlama: e-posta abonelikleri, çevrimiçi satışlar ve en fazla müşteri katılımı yaratan diğer hedefli kampanyalar.

Stratejik ajans

Stratejik ajans, müşterileri çekmek, meşgul etmek ve memnun etmek için içerik ve yaratıcı pazarlama çözümlerini kullanan bir şirkettir.

Geçmişte içerik pazarlaması, bir markanın hedef kitlesine “nasıl” ulaştığından çok “ne”ye odaklandığı ile ilgiliydi. Başka bir deyişle, neden harika olduklarından çok, ne kadar iyi olduklarını tanıtarak ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yaptılar. Markaların, ürün veya hizmetlerinin neden rakiplerinden daha iyi olduğuna dair ikna edici hikayeler yaratması zordu, çünkü kitlelerinin çıkarlarının nerede olduğunu bilmek onlar için kolay değildi. İşte burada bizimki gibi stratejik ajanslar devreye giriyor – insanların neye önem verdiğini öğrenerek ve bu ilgi alanlarına uygun içerik oluşturarak markaların parlamasına yardımcı olabiliriz.

Stratejik ajans, cezbetmek, etkileşimde bulunmak ve memnun etmek için içerik ve yaratıcı pazarlama çözümlerini kullanan bir şirkettir.

Niş Alan Ajansı

Bir niş ajans, belirli bir hizmet, ürün veya pazara odaklanan bir ajans türüdür. Bu ajans türü genellikle dijital pazarlama, SEO, grafik tasarım ve metin yazarlığı gibi bir veya daha fazla alanda uzmanlaşmıştır.

Bazı niş örnekleri, düğün planlamacıları, kişisel eğitmenler ve çevrimiçi öğretmenlerdir. Bir niş ajans, markalar için içerik oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir dijital pazarlama şirketi de olabilir.Niş ajanslar ayrıca uzman ajanslar olarak da bilinir. Hizmet verdikleri belirli pazar gibi küçük insan gruplarını hedefleyebilir veya kendi çevrimiçi işlerini başlatması gereken işletme sahipleri için web siteleri oluşturan Web tasarım ve geliştirme şirketleri gibi belirli hizmet türlerini hedefleyebilirler.

Ticaretin araçları

İyi bir pazarlama ajansı bulmak, uzmanlar ve ticaret araçları gibi şeyleri göz önünde bulundurmanız gerektiği anlamına gelir. Pazarlama uzmanlıklarının ve beceri setlerinin neler sunabileceklerini anlamanız gerekir:

 • PPC
 • SEO
 • Sosyal medya (organik ve ücretli)
 • E-posta pazarlama
 • CRM
 • İçerik oluşturma
 • Strateji
 • Müşteri deneyimi
 • Rakip analizi
 • Site geçişleri
 • Bağlantı oluşturma

Bir pazarlama ajansı ararken, kullandıkları yazılım türlerini ve birlikte çalıştıkları yazılım sağlayıcılarını belirtmek gerekir. Bu, teknoloji ve yenilik açısından ne kadar ileri görüşlü olduklarını gösterebilir.

Maliyetler

İyi bir pazarlama ajansı bulmak söz konusu olduğunda maliyet önemli bir faktör olacaktır, ancak ajans ne kadar profesyonel olursa maliyetin o kadar yüksek olduğunu görebilirsiniz. Öte yandan, bir pazarlama ajansı tutarken ihtiyaçlarınızın ne olduğunu bilmek, maliyetleri kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir.

Ajans vaka çalışmaları

Büyük pazarlama ajansları, uzmanlıklarının ve başarılarının reklamını yapmak için örnek olay incelemeleri kullanır ve bunların okunması önemlidir. Örnek olaylar, bir dizi farklı işletmeyi ve ardından her birinin belirleyeceği farklı pazarlama hedeflerini gösterir.

GÜNCEL KALMA

Pazarlama ajansının ve sahip oldukları araçların güncel olup olmadığını düşünmeniz gerekebileceğini inkar etmek mümkün değil. Teknoloji ve trendler, özellikle sosyal medya gibi kanallar hızla değişiyor ve bir işletme olarak pazarlama ajansınızın bu tür durumlara reaksiyon vermesini beklersiniz. Her zaman sizin için neyin işe yarayacağını ele aldıklarından emin olun, ancak aynı zamanda yeni şeyler denemekten ve benzersiz olmaktan da korkmayın. Bazı ajanslar kendi yollarında takılıp kalmış olabilir ve bu size bir işletme olarak uymayabilir.

ACİL SORUNLARLA BAŞA ÇIKMA

Pazarlama ajansınızın erişilebilir olması da önemlidir. Yorumlardan ve mesajlardan iyi karşılanmayan belirli içeriğe kadar hemen ilgilenilmesi gerekebilecek acil sorular olabilir. Ayrıca, bunun bir çevrimiçi sohbet sistemi, e-posta veya doğrudan bir hat olup olmayacağıyla nasıl iletişime geçebileceğinizi de düşünmek isteyebilirsiniz.

Sektörünüzde Fark Yaratın

Büyük ya da küçük her projeye aynı düşünce ve özenle yaklaşıyoruz ve bunu gerçekleştirmek için yolun her adımında sizinle birlikte çalışıyoruz.

Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik eksiksiz bir çözüm paketiyle büyümeyi hızlandırın.Bültenimize kaydolun