Büyüme için Vlanderon'u keşfedin.

Kurumsal değeri artıran önemli iş zorluklarını üstleniyoruz.


Pazarlamanızı güçlendirecek yönetim hizmetlerini keşfedin.

Markanıza her anlamda katkı sağlayacak güçlü yönetim araçlarımız ile bilgili danışmanlık sağlıyoruz.


Prodüksiyon alanında derin uzmanlığa sahip olduğumuz medya servislerimizi keşfedin.

Profesyonel yüksek kaliteli görüntü üretiminde hizmetinizdeyiz.


Dijital Pazarlamanın temelinde yer alan web çözümlerimizi keşfedin.

İşletmenizi dijital ortamlarda en iyi şekilde temsil edecek web çözümleri sunuyoruz.


Ticaretinize katkı sağlayan pazarlama çözümlerimizi keşfedin.

Her sektöre dokunan bir yaklaşım sergiliyoruz.


Bilgiyi sizin için süzüyor ve işletmenize katkı sağlayacak içerikler üretiyoruz.

İşletmenize katkı sunabilecek bir bilgiyi paylaşabilmek bizi mutlu ediyor.

Vlanderon ile ihtiyacınız olan her şeye tek bir yerde sahip olacaksınız. 

Bing ve Google Karşılaştırması

Paylaş

 

 

Arama motorları, insanların bilgiyi arama biçiminde devrim yarattı. 1990 yılında ilk arama motoru Archie’nin uygulanmasından bu yana, Yandex’ten Baidu’ya ve hatta Amazon’a kadar dünya çapında çeşitli arama motorları oluşturuldu. Hepsi birbirine çok benzer gibi olsada, Google ve Bing’in dünyadaki en tanınmış arama motorları olmaya devam ettiği yadsınamaz.
Google, birçok batılı ülke tarafından tercih edilen arama motoru olarak benimsendiği için bu sektörde açık bir liderdir, ancak bu, Bing’in değerli bir rakip olmadığı anlamına gelmiyor. Bing, bu büyük devi yakalamak için çok çaba sarf etti.

Peki ama neden arama motorlarını ve nasıl çalıştıklarını anlamakla uğraşalım? Ücretli reklamlarla çalışan bir pazarlamacıysanız, Bing ve Google arasındaki farkları anlamak, görünürlüğünüzü artırmak ve yeni demografik özelliklere ulaşmak için kampanyalarınızı en üst düzeye çıkarmanızda fayda sağlayacaktır.

Bing nedir?

Bing, Microsoft’a ait olan ve Windows Live ve MSN’den geliştirilmiş bir arama motorudur. Bing, Yahoo ve AOL olarak bilinen üç farklı arama motorundan oluşur. Bing oluşturulduğunda, ilk büyük güncellemeleri “Tiger” olarak biliniyordu, bu, ilk indeksleme teknolojisinin tanıtımıydı. Google ile karşılaştırıldığında Bing’in algoritmalarını çok sık güncellemediğini hatırlatmakta fayda var. Algoritma değişiklikleri web sitenizin sıralamasını etkilediği için önemli bir konudur bu sebeple algoritma güncellenmesi web sitenizin sıralaması olumsuz olarak etkiler.

Google nedir?

Google, 1998 yılında kuruldu ve ana amacı geri bağlantı yetkisini analiz etmekti. Yıllar içinde Google, 50’den fazla internet hizmetini kapsayacak şekilde genişledi ve şimdilerde dünyanın% 70’i internet aramaları için Google’ı kullanıyor. Google’ı bugün olduğu yerde, sektörde lider yapan ilk hizmetiydi (geri bağlantılar). Bing ile karşılaştırıldığında, Google’ın büyük güncellemelerden küçük değişikliklere kadar değişen algoritma değişiklikleri daha sıktır. Bununla, Google her zaman arama motoru sayfasının olabildiğince iyi olmasını sağlar.

Arama Motoru Pazarlaması

Arama motoru pazarlaması, arama motoru sonuç sayfasında sunulan reklamlar aracılığıyla web sitenize trafik satın alma sürecini ifade eder. Hem Google hem de Bing, Google Ads ve Bing Ads olarak bilinen bir ücretli reklamcılık platformu oluşturmuştur. SEM’in tanıtımı, pazarlamacılara ürünlerini veya hizmetlerini benzer tekliflere hazır veya arayan kullanıcıların önünde sergilemek için büyük bir fırsat sundu. Bu nedenle, herhangi bir ücretli reklamcılık biçimini kullanmak isteyen herhangi bir pazarlamacının, iki ağ arasındaki farkı anlaması ve bunun SEM sonuçlarını etkileyebileceğine dair bilgi birikimine sahip olması gerekir.

Google Ads

Google, yüksek arama hacmi ve erişimi nedeniyle ücretli reklamcılık pazarında da dev haline geldi. Google Reklam platformu iki farklı arama motorundan oluşur: Google Arama ve Google Görüntülü Reklam. Google’ın arama ağı sayesinde, reklamlarınızı arama motoru sonuç sayfasında hedefleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz; Google Görüntülü Reklam ağı ise çeşitli Google İş Ortağı web sitelerinde gösterilecek görüntülü reklamlar oluşturmanıza olanak tanır.

Bing Ads

Bing, rekabete ayak uydurmak için reklam platformlarında çok çalıştı. Yukarıda belirtildiği gibi, Bing’in arama motoru üç farklı platformdan oluşur; bu, Bing Ads ile reklamlarınızın Bing, Yahoo ve AOL genelinde görüntüleneceği anlamına gelir.

En Büyük Farklar

Yukarıda belirtildiği gibi, bunun SEM sonuçlarınızı nasıl etkileyebileceğini bilmek için iki ağ arasındaki farkları anlamak önemlidir.

Anahtar Kelimeler

Hem Google hem de Bing, anahtar kelime araştırması için bir araç sunar, ancak en büyük fark, Bing’in daha düşük bir arama hacmine sahip olmasıdır.

Tıklama oranı (TO)

Bing, hem finans hem de alışveriş hizmetleri için çok sayıda kaynak sunar. Bu, iki sektör etrafında hedeflenen herhangi bir reklamın, hem yüksek etkileşim hem de yüksek TO alarak oldukça ilgili bir kitleye ulaşacağı anlamına gelir.

Erişim:

Google, popülerliği nedeniyle erişim açısından ilk sırada yer almaktadır. Google’ın hem en yüksek arama hacmine hem de en yüksek erişime sahip olması şaşırtıcı değil. Ancak yatırım yapmaya değer tek ağ Google değildir.

Maliyet:

Bütçe, sektörden sektöre değişeceği için oldukça öznel olan bir şeydir. Ancak bir ajans, Bing’deki harcamalarının Google Ads’e kıyasla% 20 ila% 35 daha az olduğunu bildirdi. Bing’in düşük arama hacmi nedeniyle, daha az rekabetçi bir ortam sağlayarak PPC’yi daha ucuz hale getirir ve etkileşime ulaşmak için paranızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Sektörünüzde Fark Yaratın

Büyük ya da küçük her projeye aynı düşünce ve özenle yaklaşıyoruz ve bunu gerçekleştirmek için yolun her adımında sizinle birlikte çalışıyoruz.

Tüm ihtiyaçlarınıza yönelik eksiksiz bir çözüm paketiyle büyümeyi hızlandırın.Bültenimize kaydolun