Teknoloji Haberleri

Oculus yeni VR başlığı Go’yu tanıttı ayrıca Rift’e indirim yaptı!

212- 360 Video - 360 derece video - 360 video prodüksiyon - sanal tur - 360 sanal tur - 360 sanal video - sanal gerçeklik- canlı yayın

Oculus, San Jose şehrinde düzenlediği Connect 4 etkinliğinde yeni ürünü olan VR başlığı Oculus Go’yu tanıttı.

Etkinlikte Oculus Rift’in fiyatının 499 dolardan 399 dolara indirildiği açıklandı. Bu açıklamayla 100 dolarlık bir indirimde yapmış olan Oculus, paket içinde VR başlığı ile birlikte Touch hareket kumandalarınında bulunacağını bildirdi.

599 dolar ile ilk çıkışını yapan Oculus Rift, Touch hareket kumandalarını is 199 dolardan satışa çıkarmıştı. Yapılan indirimle birlikte Rift satışlarında az da olsa artma gözlendiği ve oyun satışlarına da etkili olduğu söyleniyor.

 

 

Yeni Başlıkar 2018’de

Oculus, Pc gerektiren üst sınıf başlıklar ile mobil VR deneyimi sunan başlıklar arasında bir deneyim sunmayı amaçlayan yeni başlığı Oculus Go’nun tanıtımını gerçekleştirdi. Tasarım olarak kumaş kaplı bir yüzeye sahip olan ve kayışları yumuşak elastik ile tasarlanmış olan Oculs Go, Rift ile aynı görüş açısına sahip.2560 x 1440 WQHD çözünürlüğe sahip, hızlı geçişler sunabilen LCD ekran ve ortamsal ses deneyimi sunan yeni başlık Oculus Go günlük kullanımın bir parçası olmayı hedefliyor.

Oculus yöneticisi Hugo Barra, verdiği bilgilerde Gear VR için geliştirilen uygulamalar Oculus Go ile de uyumlu olacak. Oculus Go, Gear VR’ın uzaktan kumandasına benzer bir kumanda ile gelecek. Bu sayede geliştiriciler Oculus Go ve Gear VR için aynı anda uygulama geliştirebilecek.

Son kullanıcıların bu yeni sanal gerçeklik başlığı için 2018’i beklemesi gerekmekte. Oculus Go’nun fiyatı ise 199 dolar olacak.